Як і для чого потрібно вимірювати втрати врожаю сої ?! Як звести нанівець втрати при збиранні?

Оскільки стручки сої розташовується на стеблі нерівномірно, а також досить легко можуть відколюватися та опадати під час збору, відсоток втрати врожаю може бути досить відчутним.


Існують способи виміряти втрати врожаю під час збирання, і скоригувати налаштування комбайна для їх мінімізації.

уборка урожая сои

Причини втрати врожаю під час збирання:

  1. Недостатньо низько до землі розташовується жатка, рослини вилягають до землі, внаслідок цього нижні стручки не захоплюються, або розколюються і боби губляться.

  2.  Бур'яни засорюють ділянки сої та можуть призводити до втрат врожаю в 3 ц / га за даними досліджень проведених в США.

  3. Забруднені або неправильно відрегульовані рухливі ножі, що призводить до пошкодження зерен або поганого захоплення стручків.

Що потрібно зробити, щоб мінімізувати втрати бобів сої під час збору:

1. На початку збору обов'язково проведіть тестування, оцініть показники втрат на тестовій ділянці, при необхідності відрегулюйте ножі жатки. Якщо помітите різницю між показниками втрати зерна під час молотьби та просіювання, обов'язково перевірте налаштування.

2. Налаштуйте жатку на максимально низький рівень, щоб забезпечити зрізання нижніх стручків. Вибирайте тільки обладнання яке здатне автоматично повторювати рельєф поля і захоплювати рослини на висоті близько 8 см від землі. Це буде найоптимальнішим рішенням в умовах вологості, вилягання рослин, а також низького розташування стручків бобів. X-Trade Agro Group для збору сої використовує жатки MAXFLEX 930, які, оснащені гнучким різальним апаратом, що адаптується до мінімальних нерівностей ґрунту і може змінювати кут зрізу. Ці жатки зарекомендували себе у світі найкращим обладнанням для прибирання сої та інших низькорослих культур.

3. Щоб мінімізувати втрати врожаю під час збирання на забруднених бур'янами ділянках, знизьте швидкість комбайна щодо землі. Оптимальним рішенням буде швидкість в 1.6 км / год.

4. Перевірте стан різального апарату жниварки. Особливо стежте за ним в погану погоду, очищайте ножі від бруду та обрізків, стежте за положенням ножів щодо землі.

5. Оптимальна швидкість комбайна при збиранні сої повинна становити від 4,8 до 6,4 км / год для сучасних комбайнів. Налаштуйте швидкість обертання мотовила на 33 об / хв для швидкості комбайна в 4,8 км і 22 об / хв якщо швидкість потрібно знизити до 3,2 км / год.


сбор сои

Якісні сучасні комбайни, їх правильна настройка і дотримання описаних вище правил, дозволяють мінімізувати втрати сої та отримати максимальну вигоду від кожного гектара землі.


Якщо Вам потрібна консультація зі збору врожаю або Ви бажаєте замовити прибирання новими комбайнами Claas під ключ, телефонуйте: (073) 29 80 800 або залишайте заявку.  

 


+38 (044) 29 80 800

Украина, г. Киев, ул. Мечникова 2

© 2020 Company Inc.

 Все права защищенны

Веб-сайт X-TRADE AGRO GROUP працює в тестовому режимі. Знайшли помилку? Напишіть нам повідомлення на info@x-trade-group.com.ua