Які фосфорні добрива вигідніше купувати?

Гарна коренева система, стійкість до заморозків і посух, збільшення врожаю - все це заслуга фосфору. Фосфор є основним компонентом ряду добрив. Розберемося яке ж із них найбільш вигідне як фосфорне.

фосфорные удобрения

Суперфосфат простий (20-26% фосфору)

Найпопулярніше осіннє добриво. Мало містить азоту, відповідно, не стимулює зростання зеленої маси в зиму.


Плюси: комплексне добриво, яке містить кальцій, магній, сірку та азот (6%), завдяки чому досить ефективне. Відмінно засвоюється рослинами.


Мінуси: близько 40% від маси добрива це гіпс. Останній не несе ніякої користі в рослинництві, тому виходить що 40% від купленого добрива просто викинуті на вітер гроші.


Обмеження: добриво не можна змішувати з аміачною селітрою, нітрофоскою, сульфатом амонію, амофосом, натрієвої та калієвої селітрами та сечовиною. В результаті такого змішування виділяються шкідливі для здоров'я гази.

 

Фосфоритне борошно (19-30% фосфору)

Плюси: Безпечне для екології та добре підходить для роботи на кислих ґрунтах.


Мінуси: У цьому добриві фосфор знаходиться в недоступній формі та процес його вивільнення затягується на кілька місяців. Досить дорогий в перерахунку на діючу речовину, що здорожчує транспортування і внесення. Якщо порівнювати з подвійним суперфосфатом, то в перерахунку на діючу речовину 3 кг суперфосфату замінюють близько 15 кг фосфоритного борошна.


Обмеження. Заборонено змішування і внесення разом з вапном.


суперфосфат двойной

Суперфосфат подвійний (40-50% фосфору).


Плюси: містить подвійну дозу фосфору і мінімально містить баластні речовини. Попри велику вартість в перерахунку на гектар оброблюваного ґрунту це добриво виходить дешевше ніж простий суперфосфат.


Мінуси: особливих недоліків немає.


Обмеження: як і у простого суперфосфату є заборона на змішування з усіма видами селітри, сечовиною, вапном, доломітом і крейдою через утворення шкідливих газів.

Аммофос

Амофос.

Плюси: крім фосфору, містить азот, не містить взагалі баластних речовин. Використовується на всіх типах ґрунтів під всі культури, рекомендується до застосування в умовах захищеного ґрунту.


Мінуси: значне перевищення масової частки засвоюється фосфору над часткою загального фосфору. Це значно обмежує застосування амофосу, оскільки ідеальне співвідношення азоту і фосфору в добриві має дорівнювати одиниці або азоту має бути більше фосфору.


Обмеження: не можна змішувати з золою.

Трохи статистики. Згідно IHS Markit останні роки змінилася структура споживання фосфорних добрив. Більшість аграріїв тяжіє до використання високо фосфоровмісних складних добрив: амофос, подвійний суперфосфат. Інші форми фосфорних добрив широко використовуються тільки в регіонах, що розвиваються, мають запаси фосфатної руди, не придатної для глибшого хімічного перероблювання.


+38 (044) 29 80 800

Украина, г. Киев, ул. Мечникова 2

© 2020 Company Inc.

 Все права защищенны

Веб-сайт X-TRADE AGRO GROUP працює в тестовому режимі. Знайшли помилку? Напишіть нам повідомлення на info@x-trade-group.com.ua